2009. július 21., kedd

Kilátás

A lakás észak-nyugat/dél-keleti fekvésű, s mivel mindkét irányban nyílnak ablakok, a lakás minden napszakban kellően világos.

Kilátás észak-nyugat felé (Széchenyi-hegy, Farkasrét):



Kilátás dél-keletre (Őrmező, Kelenföld, Csepel, tiszta időben Ferihegyig):




2009. július 17., péntek

Elhelyezkedés, közlekedés

FEKVÉS
A Gazdagréti lakótelep a Széchenyi-hegy lankáin helyezkedik el, zöldövezeti fekvése más budapesti lakótelepek viszonylatában egyedülálló. Mivel magasabban fekszik, a levegőminőség is jobb, mint a város egyéb területein.
Az alábbi térképen is látszik, hogy a belváros közelsége ellenére rendkívül sok zöld terület található a környéken, a házak közt pedig kiépített parkok, játszóterek, kutyafuttatók.


BKV
A telep tömegközlekedése sokat fejlődött az elmúlt években (két éve közlekedik közvetlen járat a Ferenciek terén át az Astoriára). Jelenleg 3 nappali és 1 éjszakai járatot üzemeltet a BKV. Ezenkívül itt is megfordul az Újbuda busz. A BKV járatait az alábbi térkép mutatja be. A Budaörsi út ugyan gyakorta alakulnak ki torlódások, a buszok közlekedését ez alig befolyásolja a kiépített buszsávok folytán.
Néhány jellemző menetidő:
Déli pu: 16-20 perc
Móricz Zs. Körtér: 15-20 perc
Kosztolányi D. Tér: 15-20 perc
Sasadi úti megálló: 5-6 perc (innen a Kelenföldi pu. gyalogosan 5 perc alatt megközelíthető.)


AUTÓ
Mivel közlekedés szempontjából ez a város délnyugati kapuja, az autós közlekedés is jól megoldott. S bár a Budaörsi út reggeli és délutáni forgalmával kapcsolatban ne legyenek hiú reményeink, talán kompenzálhatja ezt az M1 és M7 autópályák, az 1-es és 7-es út gyors elérhetősége. Észak-Buda irányába könnyen elkerülhetők a forgalmas utak és csomópontok a Németvölgyi úton és az Istenhegyi úton keresztül. Budagyöngyéhez pl. 20 perc alatt át lehet érni a hegyi utakon.

BICIKLI
Kerékpárút több irányba is vezet Gazdagrétről, könnyen elérhető a Kelenföldi pályaudvar, ahonnan a belváros felé vezet tovább biciklisáv.

2009. július 16., csütörtök

Friss képek a házról



2009. július közepére elkészült a homlokzat szigetelése és festése is.
Íme néhány friss felvétel:

Másfél évvel ezelőtt újultak meg a felvonók:


Új kapu, fűtőtest, újak a postaládák is:















"Csodapanel" napkollektorral


A csodapanelként* is emlegetett házunkon 2009. áprilisában helyezték üzembe a napkollektor első elemeit.Mivel Budapesten ez az első - és még mindig egyetlen - panelépület ezzel a fűtésrendszerrel, a média is felfigyelt az eseményre.

A 36 darabból álló vákuumcsöves napkollektoros rendszer 50 kW-os teljesítményével a lakóház melegvízellátásába kapcsolódik be, segítségével az őszi-téli hónapokban a távhő árának 20 százalékát, a tavaszi-nyári hónapokban akár 90 százalékát spórolhatják meg az itt lakók.

A teljes konstrukció, azaz a hőszigetelés, radiátor- és nyílászárócsere 145 millió forintba került, a napkollektorok kialakítása ezen belül 28 millió forintos beruházást jelentett. A napkollektoros rendszert harmadrészben a lakók, harmadrészben az önkormányzat támogatásából, valamint lakástakarék-pénztári hitelből finanszírozták.

Íme néhány link: